WPLĄCZ SIĘ W BUDOWĘ
DOMU AUTYSTY

282036 ZŁ   ( 36 % )
brakuje jeszcze 497964 zł
wesprzyj
Dawid Dom Autysty- Dawid
Angela Dom Autysty - Angela
Przemek Dom Autysty - Przemo

Fundacja Dom Autysty została założona przez rodziców dzieci z autyzmem z myślą o ich przyszłości. Celem Fundacji jest budowa ośrodka, gdzie osoby dorosłe z autyzmem będą miały zapewnione miejsce zamieszkania wraz z opieką, której potrzebują.

Dlaczego jest to ważne?

1

Pomoc dla niesamodzielnych dorosłych osób z autyzmem w Polsce jest zdecydowanie za mała. W Poznaniu nie dostają jej wcale.

Po ukończeniu edukacji dorośli, pełni energii ludzie zwykle po prostu siedzą w domach. Do istniejących placówek nie chcą ich przyjmować, bo nie ma tam odpowiednio licznej i wykwalifikowanej kadry. Problem zapewnienia im opieki i zajęcia zostaje na głowie rodzin, głównie starzejących się i słabnących rodziców.

2

Placówka, którą zbuduje Fundacja Dom Autysty, zapewni nie tylko atrakcyjne zajęcia dzienne dorosłym osobom z autyzmem.

W budynku znajdzie się także 11 mieszkań, w których w przyszłości zamieszkają najstarsi uczniowie szkoły dla dzieci z autyzmem w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Zbigniewa Tylewicza. Na początku będą to mieszkania treningowe. W Poznaniu nie ma takich mieszkań dla niesamodzielnych osób z autyzmem.

3

Te mieszkania i dom to nadzieja dla rodziców jedenastu obecnych nastolatków: Andżeliki, Damiana, Dawida, Jeremiego, Jurka, Kuby, Maćka, Marcina, Przemka, Roberta i Soni.

Ich dzieci będą tu mogły bezpiecznie mieszkać, gdy rodziców zabraknie. Istniejące Domy Pomocy Społecznej nie są gotowe na przyjęcie osób z autyzmem. Jest tam za mało terapeutów, placówki są zbyt duże.

4

Dom Autysty będzie w Poznaniu i Wielkopolsce przedsięwzięciem pionierskim, ale wzorowym.

Przy tworzeniu programów terapii będą pracowali doświadczeni terapeuci behawioralni, po stażach w placówkach w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Fundacja korzysta z najlepszych wzorów polskich i zagranicznych, m.in. z Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Fundacja przeniesie do Poznania najlepsze praktyki, z korzyścią dla osób z autyzmem.

co do tej pory zostało zrobione?

Grupa rodziców, która założyła Fundację Dom Autysty, od kilku lat konsekwentnie zmierza do celu, który sobie wyznaczyła.

1
Wykonane

Research

Zebraliśmy informacje o najlepszych placówkach dla dorosłych osób z autyzmem w Polsce, Anglii, Danii i Norwegii. Bardzo dużo wiemy, i mamy potrzebne kontakty. Działamy w Porozumieniu Autyzm Polska.

2
Wykonane

Organizacja akcji
charytatywnych

Rozpoczęliśmy zbieranie pieniędzy koniecznych na wkład własny do grantu unijnego. Organizujemy bale z Lions Club Pro Futuro, doroczną Aukcję dla Domu w poznańskim Zamku, na Koncercie dla Domu śpiewał Grzegorz Turnau.

3
Wykonane

Projekt architektoniczny

Koncepcja architektoniczna budynku jest gotowa.

Schemat budowy Domu Autysty
4

Zbieramy na wkład własny

Władze Poznania zadecydowały o przekazaniu nam w dzierżawę wieczystą działki pod budowę Domu Autysty. Ubiegamy się o dofinansowanie z Unii Europejskiej, ale musimy mieć 15 proc. wkładu własnego.

wesprzyj

Wplącz się w budowę Domu Autysty!

W tym celu kup książkę „Trupów hurtowo trzech”, a jeśli nie interesuje Cię literatura kryminalna, zawsze możesz pomóc bezpośrednio zasilając konto Fundacji:



Przekaż fundacji 1 proc. podatku Nr KRS 0000522417

Ta strona używa plików cookies. Ok
< wróć do historii